logo
Kontaktai
Sekite Mus
Užuolaidos

Pagrindinės trys grupės: dieninės, naktinės ir universalios (vienos užuolaidos, skirtos tiek dienai, tiek nakčiai). Skirtumas tarp jų - audinio skaidrumas. Dieninės užuolaidos gali būti nuo visiško lengvo „dūmelio“, kuris ypatingai skaidrus, lengvas ir pilnai praleidžiantis tiek šviesą, tiek vaizdą. Arba tankesnis audinys, kuris kiek pridengia vaizdą. Naktiniai audiniai - pilnai dengiantys. Galima pasirinkti ir „blackout“ naktinį audinį, kuris blokuoja vaizdą ir šviesą 100%. Universalios užuolaidos, tai viduriukas tarp dieninių ir naktinių, kuris turi tiek šviesos, tiek vaizdo pralaidumą.
Jei kambaryje yra daugiau langų ar langas užimą didesnę sienos dalį, rekomenduotina pasirinkti neutralesnės tekstūros ir spalvos audinius, nes jie užims didelę interjero dalį. Kai kambaryje vienas langas, galime jį paakcentuoti - parinkti efektyvesnę spalvą, išraiškingesnę tekstūrą ar audinį su įdomesniu raštu. Visa tai turi derėti su kitais interjere esančiais daiktais, kurie papildytų ir apjungtų.
Užuolaidų paguldymas ant grindų - grožis ir praktiškumas. Vieni audiniai gražiai, minkštai sukrenta ant žemės vos užuolaidas pastūmus, o kiti gali stovėti, lūžti, kraipytis, tad kiekvieną klostelę reikėtų tvarkyti. Paguldant užuolaidas ant žemės atsiranda lengvas interjero „bardakėlis“, kuris modernų, griežtesnį interjerą sušvelnina savo audinio plastiškumu. Jei toks santykis patinka - drąsiai eksperimentuokite, bet jei tai erzintų ir norėtųsi vis sutvarkyti, suglostyti kiekvieną sykį tik pamačius, rinkitės užuolaidas iki grindų, su minimaliu tarpeliu. Tokiu atveju matysite visada tvarkingą užuolaidos kritimą, bet kurioje pastumtoje vietoje.